Institut za Psihodramu

EDUKATORKE I EDUKATORI INSTITUTA ZA PSIHODRAMU

ECP (European Certificate for Psychotherapy)

dr Vladimir Milošević, ECP

Dr. med. Vladimir Milošević, spec. Psihijatrije; ECP; Psihodramski terapeut, edukator i supervizor.

Rođen u Beogradu, edukaciju za psihodramskog terapeuta završio je u prvoj generaciji obuke u Jugoslaviji, u kooperaciji Psychodrama school in Oxford i Medicinkog fakulteta, Univerziteta u Beogradu (1986. – 1990.).

Živi i radi u Sloveniji.

Suosnivač Instituta za psihodramu 2005. godine u Beogradu. Inicijator je edukacije Instituta za psihodramu u regionu (Hrvatska). Takođe je suosnivač i voditelj redovnih međunarodnih psihodramskih seminara ISA (International Spring Accademy 2010-…) i CCTDP (Cross Cultural Training Days of Psychodrama 2002-2010).

Autor je stručnih članaka i knjiga o psihodrami i psihoterapiji.

Imena filmova u kojima je bio saradnik:  "Muškarci ne plaču", "Sa druge strane" i "Projekcije".

Autor knjige "Kako radi psihodrama", izdavač Mozaik, Hrvatska , 2020.

Više o dr. Vladimiru Miloševiću:

https://www.psihika-doo.com/o-nama/predavaci/dr-med-vladimir-milosevic-spec-psihijatrije/

E-mail: vladapsi@gmail.com 

dr Slavko Mačkić, ECP

Slavko Mačkić je psihijatar, trening psihoanalitičar i grupni psihoterapeut. Član je Beogradskog psihoanalitičkog društva i Međunarodnog udruženja psihoanalitičara - IPA (International Psychoanalytical Association), punopravni član Evropske psihoterapijske asocijacije - EAP (European Association for Psychotherapy), psihodramski edukator i supervizor u Beogradu, saosnivač Instituta za psihodramu, dugogodišnji gostujući supervizor Hrvatskog psihodramskog društva i Centra za psihodramu iz Zagreba.

Do prelaska u privatnu praksu (2002.) radio je u Institutu za mentalno zdravlje u Beogradu u Odseku za depresije.

Osnivač i direktor Trauma centra Međunarodne mreže pomoći IAN-a (International aid network).

Ima višegodišnje iskustvo psihijatrijskog i psihoterapijskog rada na engleskom jeziku.

Telefon: 063 287 731

E-mail: 1slavkomackic1@gmail.com

Nataša Veselinović, ECP

Nataša Veselinović

Sertifikovana psihodramska psihoterapeutkinja od 1996, po osnovnom obrazovanju dipl. specijalna pedagoškinja (članica EAP, SDPTS). Edukovana i iz oblasti fenomenološko egzistencijalističke terapije, medijacije i sistemske - porodične terapije. Učestvuje na domaćim i međunarodnim kongresima psihoterapeuta.

Ima višedecenijsko iskustvo u individualnoj, grupnoj i partnerskoj psihoterapiji. Radi sa adolescentima i odraslim klijentima uživo u Beogradu, na Dorćolu, kao i online putem dostupnih aplikacija (skype, viber, whats app, botim).

Bavi se i edukacijom psihoterapeuta i supervizijom. Autorka je više programa iz oblasti savetodavnog, psihoterapijskog i supervizijskog rada.

Telefon: 0642295405

E-mail: natasavese@hotmail.com

Instagram: psihodramski_susreti

Danijela Radojević, ECP

 

Profesionalna biografija:

Danijela je diplomirala specijalnu pedagogiju na beogradskom univerzitetu, završila je edukaciju za psihodramsku psihoterapiju, osnovni kurs transakcione analize i sistemske porodične terapije.

Danijela je individualna i grupna psihoterapeutkinja. Radi u Beogradu u okviru privatne prakse. Takođe radi kao edukatorka u okviru Instituta za psihodramu.

Fokus:

Psihoterapija, savetovanje, partnerska terapija, mentalno zdravlje, mentalna higijena, komunikacija, roditeljstvo i mnoge druge teme, oblasti i aspekti života koje klijenti donose.

Ivana Slavković, ECP

Ivana Slavković

Diplomirala Specijalnu pedagogiju na Defektološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu kao i Psihoterapijske nauke na Sigmund Frojd Univerzitu u Beču.

Edukaciju iz psihodramske psihoterapije završila u Jugoslovenskoj psihodramskoj asocijaciji 2000. godine od kada radi kao psihodramska psihoterapeutkinja.

Poseban fokus psihoterapijske prakse stavlja na rad sa vulnerabilnim grupama: žrtvama različitih oblika traume i nasilja.

Od 2005. godine radi kao edukatorka i supervizorka Instituta za psihodramu u Beogradu.

U okviru Instituta za mentalno zdravlje edukovala se iz Sistemske porodične terapije (savetnički nivo) i stekla iskustvo u radu sa parovima i porodicama.

Dobitnica je Nacionalnog sertifikata za psihoterapiju kao i Evropskog sertifikata za psihoterapiju.

Od 2004. godine angažovana je kao ko-autorka i realizatorka programa za prevenciju i zaštitu od rodno-zasnovanog nasilja i nasilja u porodici u okviru Autonomnog ženskog centra.

Od 2007. godine nalazi se na poziciji Registrar-a u okviru Evropske asocijacije za psihoterapiju (EAP), predsedava Komitetom za akreditaciju i trening i članica je Izvršnog odbora EAP-a.

Kao gostujuća predavačica vodi psihodramske seminare i radionice na Sigmund Frojd Univerzitetu u Beču kao i u zemljama regiona u saradnji sa brojnim psihoterapijskim organizacijama.

Redovno izlaže na evropskim i svetskim kongresima u oblasti psihoterapije.

Biljana Petrović, ECP

Biljana Petrović

Biljana je diplomirala specijana pedagogiju na Univerzitetu u Beogradu 2000. godine. Završila je edukaciju za psihodramsku psihoterapiju 2002. godine. Od 2002. do 2004. edukovala se i supervizirala za savetnika iz psihoanalitičke psihoterapije kod Tamare Štajner Popović i Aleksandra Vuča. Završila je klinički nivo edukacije za grupnog analitičara 2012. u okviru Društva grupnih analitičara – Beograd.

Biljana je individualna i grupna psihoterapeutkinja. Radi u Beogradu u okviru privatne prakse.

Fokus:

Psihoterapija i psihološka podrška u cilju lečenja problema sa mentalnim zdravljem. Ima preko 20 godina iskustva u upravljanju programima usmerenim na pružanje psiholoških/psihoterapijskih usluga visoko traumatizovanim osobama, žrtvama torture, osobama sa ratnom traumom, preživelima iz rodno zasnovanog nasilja, osobama sa HIV-om, osobama sa mentalnim problemima, izbeglicama i migrantima.

Telefon: 063 26 29 26
E-mail: bdjorjdevic@ian.org.rs

Bojana Glušac, ECP

Bojana Glušac

Bojana je diplomirana specijalna pedagoškinja i psihodramska psihoterapeutkinja.

1996. godine je diplomirala na Defektološkom fakultetu i stekla zvanje: Diplomirani specijalni pedagog za prevenciju i resocijalizaciju lica sa poremećajima u društvenom ponašanju.

Pri Jugoslovenskom Psihodramskom Udruženju pod supervizijom Britanske Psihodramske Asocijacije stekla je zvanje Psihodramskog psihoterapeuta.

2005. godine stekla je Evropski sertifikat za psihoterapiju (EAP).

2006. godine dobija status Edukatora psihodramske psihoterapije u Institutu za psihodramu, Beograd.

Učestvovala je na na seminarima (workshops) internacionalnih psihoterapeuta: Susie Taylor (UK), Oded Nave (Israel), Peter Haywort (UK), Ken Sprag (UK), Allison Singer.

Bojana Glušac je radila kao okupacioni terapeut u Švajcarskoj, na klinici Schweizerische Epilepsie Klinik, Zurich, Switzerland (1989 – 1992).

Od 2000. godine radila je u okviru Savetovališta za psihosocijalnu podršku osoba sa telesnim invaliditetom (deca i odrasli) - Handicap International. Ovaj rad predstavlja jedan od prvih uspešnih vidova grupnog psihoterapijskog rada sa osobama sa invaliditetom primenom psihodramskog metoda. U okviru rada sa ovom populacijom, Bojana Glušac je vodila različite seminare namenjene osobama sa telesnim invaliditetom, a čiji je cilj bio upoznavanje ove ciljne grupe sa temama organizovanja u okviru nevladinog sektora.

Jedna je od osnivača "Udruženja građana Susret", kao i koautor projekata za reformu obrazovanja u Srbiji.

Bojana kao iskusna terapeutkinja trenutno vodi individualne seanse, internacionalne online grupe i bavi se treninzima u oblasti razvoja zaposlenih.

Dragoljub Nedić, ECP

Dragoljub Nedić

Profesionalna biografija:

Dragoljub je diplomirao i specijalizirao psihijatriju na Medicinskom Fakultetu Univerizteta u Beogradu.

Završio je edukaciju za psihodramskog terapeuta u Institutu za psihodramu. U okviru Institua za psihodramu promovisan je za edukotatora i supervizora.

Predsednik je Instituta za psihodramu, Beograd.

Fokus: Psihoterapija i savetovanje, mentalno zdravlje, psihijatrija u zajednici.

dr Nebojša Baba, ECP

Nebojša Baba

Profesionalna biografija:

Nebojša je diplomirao na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2005. godine, a specijalistički ispit iz psihijatrije položio je 2013. Ispit za psihodramskog terapeuta položio je 2006. u okviru Instituta za psihodramu. U periodu od 2007. do 2018. radio je u Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti „Sveti vračevi“ u Novom Kneževcu, gde je bio načelnik Dnevne bolnice i učestvovao u uspostavljanju Centra za mentalno zdravlje u Kikindi. 2018. otvara privatnu ordinaciju u Kikindi.

Nebojša je individualni i grupni psihoterapet. Radi u Kikindi u okviru privatne prakse. (https://drbaba.rs/)

Fokus:

Psihoterapija i farmakoterapija anksioznih i depresivnih stanja,  kao i lečenje ostalih poremećaja psihičke prirode. Poseban fokus je na reformi sistema zaštite mentalnog zdravlja i uspostavljanju sistema zaštite mentalnog zdravlja u zajednici.

Telefon: 0695049155

Biljana Slavković, ECP

 

Biljana Slavković

Diplomirala je na Akademiji umetnosti na Univerzitetu umetnosti u Novom Sadu, na Odseku za klavir. Položila je Stručni ispit Ministarstva obrazovanja i vaspitanja u Beogradu.

Edukaciju iz psihodramske psihoterapije završila u Jugoslovenskoj psihodramskoj asocijaciji 2003. godine.

Radi kao psihodramska psihoterapeutkinja (individualna i grupna psihoterapija) od 2004. godine. Nosilac je Nacionalnog sertifikata za psihoterapiju kao i Evropskog sertifikata za psihoterapiju (2005.).

Poseban fokus psihoterapijske prakse stavlja na rad sa ranjivim grupama: žrtvama različitih oblika traume i nasilja (rodno zasnovanog nasilja, kompleksne traume, traume trgovine ljudima i dr.).

Od 2005. godine radi kao psihoterapeutkinja u okviru Instituta za psihodramu (IP) čija je suosnivačica, a od 2018. ima zvanje edukatorke i supervizorke IPa u Beogradu.

Saradnja sa organizacijama civilnog društva, institucijama i međunarodnim organizacijama traje dugi niz godina.

B. Slavković je koautorka licenciranih programa obuka i stručne literature (priručnici, brošure, udžbenici, strategije) u oblastima prevencije i borbe protiv nasilja nad ženama, nasilja trgovine ljudima, traume ratnih zločina, rada sa vulnerabilnim ljudima.

Više od petnaest godina tesno sarađuje sa Autonomnim ženskim centrom i NVO ASTRA u oblastima terapijskog rada sa žrtvama, stručnih obuka i supervizije.

Od 2000. godine je u okviru NVO SUSRET i Instituta za psihodramu i u saradnji sa umetničkim, kulturnim i lokalnim organizacijama kreirala i vodila niz kreativnih programa koji su sinteza umetničkog izraza i grupnog i psihodramskog rada. Programi su bili namenjeni deci, mladima ili odraslima, i imali su za cilj podršku zdravom razvoju, spontanosti i kreativnosti učenica/ka i grupa. Bilo je to i svojevrsno traganje ka poželjnoj društvenoj promeni.

Telefon: 063 385 209

E-mail: biljana.slavkovic@gmail.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/biljana-slavkovic-4b18688/?originalSubdomain=rs

Prof.dr Jelena Šakotić Kurbalija

 

Jelena Šakotić - Kurbalija

Psihološkinja i psihoterapeutkinja; doktor psiholoških nauka, nosilac Nacionalnog sertifikata za psihoterapiju.

Redovni je profesor Odseka za psihologiju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu za predmete iz oblasti psihoterapije, psihološkog savetovanja i psihologije partnerskih odnosa. Pored toga, angažovana je i za izvođenje dela nastave, na master akademskim studijama, na Departmanu dramskih umetnosti Akademije umetnosti u Novom Sadu.

U ličnom psihoterapijskom iskustvenom i edukativnom  procesu je od 1995., u različitim psihoterapijskim modalitetima; a 2008. je u Institutu za psihodramu stekla zvanje psihodramskog terapeuta.

Od 1997. godine kontinuirano do danas, aktivno je angažovana u grupnom i individualnom pružanju psihološke pomoći kroz projekte različitih nevladinih organizacija i u psihoterapijskoj praksi.

Jelena Lončarević (Bakalić), ECP

Jelena Lončarević

Jelena je diplomirala psihologiju na Univerzitetu u Beogradu 2002. godine. Završila je edukaciju iz psihodramske psihoterapije 2004. godine.

Od 2000. do 2003. pohađala je superviziju i teorijski seminar iz psihoanalitičke psihoterapije kod Tamare Štajner Popović i Aleksandra Vuča. Pohađala je edukacije, treninge i seminare vezane za rad sa posebno osetljivim klijentima, osobama koje su preživele torturu, nasilje, rat, izbeglištvo, od 1997. do danas.

Supervizira grupu volontera-studenata/kinja socijalnog rada koji rade sa povratnicima po readmisiji i izbeglicama koristeći psihodramu.  

Jelena je individualna i grupna psihoterapeutkinja. Pruža psihološko savetovanje i psihoterapiju ugroženim grupama klijenata od 1997. godine u okviru nevladine organizacije. Radi u Beogradu u okviru privatne prakse.

Fokus: Mentalno zdravlje, psihoterapija i psihološka podrška posebno ugroženih, visoko traumatizovanih osoba, posledice traume, pomoć pomagačima. Od 2001. godine bavi se pisanjem i upravljanjem projektima koji su fokusirani na pomoć najugroženijima. 

Nedeljko Jeremić, ECP

Nedeljko Jeremić

Diplomirani psiholog, licencirani zdravstveni saradnik.

Psihodramsku edukaciju završio je u Institutu za psihodramu. Nosilac je Nacionalnog (SDPTS) i Evropskog sertifikata za psihoterapiju (ECP).

Ima dugogodišnje iskustvo u savetodavnom i psihoterapijskom radu sa odraslima.

Značajnu saradnju ostvario je sa NORBS (Nacionalnom organizacijom za retke bolesti Srbije), na poslovima psihoterapije i psihološkog osnaživanja obolelih osoba.

Angažovan je u timu Logopedskog centra Logomašnica u Beogradu: https://logomasnica.rs/

E-mail: office@logomasnica.rs

Darko Marković, ECP

Darko Marković

Diplomirani psiholog, Filozofski fakultet u Beogradu.
Psihodramski terapeut, sertifikat Instituta za psihodramu, Nacionalni sertifikat za psihoterapiju (SDPTS).

Profesionalni fokus: coachingtrening i konsalting usluge.

https://www.innside.co.rs/index_srp.php 

Žaklina Veselinović, ECP

Žaklina Veselinović

Zvanje psihodramske psihoterapeutkinje stekla je u Institutu za psihodramu a  Evropski sertifikat za psihoterapiju (ECP) dodeljen joj je od Evropske asocijacije za psihoterapiju (EAP).

Angažovana je u Centru za obrazovne politike, kao Zamenica direktorke i istraživačica.

Profesionalni fokus je obrazovanje u Srbiji, posebno obrazovanje ranjivih kategorija dece i mladih i usavršavanje nastavnog kadra.

Više informacija na:

https://www.cep.edu.rs/o-nama

E-mail: zveselinovic@cep.edu.rs

Vladka Pacek, ECP

Vladka Pacek

Zvanje Psihodramske psihoterapeutkinje stekla je u Institutu za psihodramu, u edukaciji sprovedenoj u Hrvatskoj. Pored toga, edukovala se u oblastima Transgenerational therapy (ITTA), Jungian psychotherapist-supervisee (Router) at IAAP.

Diplomirala je  Socijalnu pedagogiju na Univerzitetu u Ljubljani, Slovenija.

Radno angažovanje: Direktorka Varstveno delovni center INCEV (od 2008).

Email: vladka.pacek@gmail.com

LinkedIn: linkedin.com/in/vladka-pacek-1024a88a

Danka Armacki, ECP

Danka Armacki

Danka je diplomirala na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju u Beogradu 2010. godine. Završila je edukaciju za psihodramsku psihoterapiju 2013. godine.

Pohađala je i edukaciju za psihodramski rad na trauma kod dr Kate Hudgins - Terapijski spiralni model (www.therapeuticspiralmodel.com). Trenutno je na edukaciji iz Telesne psihoterapije u okviru „Tepsyntesis“ u Beogradu.

Danka je individualna i grupna psihoterapeutkinja. Radi u okviru privatne prakse.

Bavi se i temama mentalnog zdravlja sa profesionalcima pomagačima iz sistema socijalen zaštitete u okviru programa “Pomoć pomagačima” udruženja Sociativa.

Fokus:

Fokus ka unapređenju i prevenciji mentalnog zdravlja kroz psihoterapijski i savetodavni rad.

Ima 12 godina iskustva u pružanju psihoterapijskih usluga osobama koje žive sa HIV-om, porodicama dece sa posebnim potrebama, mladima i odraslima koji se suočavaju sa različitim problemima i poteškoćama u nekim od aspekata života.

Dobro došli - Danka Armacki (armacki-psihoterapija.com)

Ivana Lotz, ECP

Ivana Lotz

Profesionalna biografija:

Ivana je psihodramska psihoterapeutkinja, poseduje ECP. Provela je nekoliko godina u radu sa žrtvama porodičnog nasilja i trgovine ljudima, kao i u povremenom radu u Kazneno-popravnom zavodu za žene u Požarevcu. Posebno interesovanje ima za online rad sa klijentima iz dijaspore, sa fokusom na Bliski Istok i rad sa LGBT zajednicom. 

Posvećena je radu u individualnoj terapiji na srpskom i engleskom jeziku.

Trenutno radi i živi u Pakistanu. 

Fokus:

Depresija, anksioznost, panični napadi, tugovanje, mentalno zdravlje i mentalna higijena. 

E-mail: ivanalotz@gmail.com

Skype: Ivana Lotz 

Tatjana Prokić, ECP

Tatjana Prokić

Profesionalna biografija:

Tatjana je diplomirala psihologiju na Univerzitetu u Novom Sadu, a završila je i master Univerziteta za komunikacije u Jonkopingu, Švedskoj i postala trener za omladinski rad i liderstvo.

Nakon toga je započela školovanje iz psihoterapije. Tokom petogodišnjeg studija na Institutu za psihodramu u Beogradu, stekla je status psihoterapeuta.

Tatjana je završila kurs plejbek teatra i iskusna je grupna psihoterapeutkinja.

Ona vodi grupe podrške za majke pod nazivom „Little me-time“, kao i radionice o emocionalnoj inteligenciji u ranim fazama života, bavi se temama mentalnog zdravlja i mentalne higijene, Autor je programa „EmoMe“ koji se bavi razvojem emocionalne inteligencije za decu od 4-12 godina.

Fokus:

Mindfulness, svesnost, emocionalna inteligencija, psihoterapija, majčinstvo, podrška roditeljstvu, komunikacija, liderstvo, mentalno zdravlje.

Tomi Janežić, ECP

Tomi Janežić

Profesionalna biografija:

Tomi Janežič je pozorišni redatelj i psihodramski psihoterapeut (ECP), redovni profesor na Univerzitetu u Ljubljani, koji se više godina bavi aplikacijom psihodramskih tehnika u stvaralačkim i umetničko-pedagoškim procesima. Predavao je i gostovao u više od dvadeset država po Evropi, u Rusiji i UDA. 

Diplomirao i magistrirao je pozorišnu režiju na Akademiji za pozorište, radio, film i televiziju u Ljubljani. Završio je edukaciju za psihodramsku psihoterapiju i uvodni studij grupne analize.

Tomi se bavi psihodramskom psihoterapijom u okviru Kreativnog centra Krušče u Sloveniji.

Fokus: Psihodrama, grupni i kreativni proces.

Dragana Nikolić, ECP

Dragana Nikolić

Dragana je diplomirala psihologiju na Filozofskom fakultetu u Nišu.

Sertifikovani je psihodramski terapeut.

Psihoškinja je u Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i deteta „Dr Vukan Čupić“, na odeljenju hemato-onkologije i odeljenju za transplataciju koštane srži. Bavi se psihološkom podrškom i psihološkim osnaživanjem dece i roditelja koja se leče od malignih bolesti.

Od 2008. do 2018. godine bila je zaposlena u nevladinoj organizaciji Partnerstvo za zdravlje kao edukator za Negu usmerenu decom i porodicom (Child-and Family-centered approcah) - prijateljski i psihološki - adekvatan pristup deci i dečijim bolnicama.

Koordinatorka je psiholoških radionica za decu koja se leče od malignih bolesti u Roditeljskoj kući pri Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i deteta „Dr Vukan Čupić“.

Učestvovala je u pisanju priručnika: Psihološka priprema dece i roditelja za medicinske intervencije i hospitalizaciju, kao i u pisanju priručnika za edukaciju zdravstvenih radnika na temu - Nega usmerena decom i porodicom.

Edukatorka i organizatorka višednevnih treninga/seminara za zdravstvene radnike i vaspitače u dečijim bolnicama u Srbiji, na sledeće teme: prava dece, dečiji razvoj, priprema dece za hospitalizaciju i medicinske intervencije, procena i menadžment bola, medicinska igra, komunikacija u bolnici i koncept nege usmerene decom i porodicom.

Poseduje višegodišnje iskustvo u predavačkom i radioničarskom radu sa zdravstvenim radnicima u dečijim bolnicama, vaspitačima  i učenicima srednjih medicinskih škola.

Telefon:  062 790 977

E-mail: galinani@yahoo.com

Gordana Marčetić-Radunović, ECP

 

Gordana Marčetić-Radunović

Gordana je završila master studije iz socijalnog rada na Univerzitetu u Beogradu, a edukaciju za psihodramsku psihoterapiju 2014. godine.

Pohađala je i edukaciju za psihodramski rad na traumi kod dr. Kate Hudgins - Terapijski spiralni model (www.therapeuticspiralmodel.com ). Aktuelno je na edukaciji za shema psihoterapeuta.

Gordana je individualna i grupna psihoterapeutkinja. Radi u Beogradu u okviru privatne prakse pri Centru za podršku. 

Gordana se bavi i temama mentalnog zdravlja sa profesionalcima pomagačima i volonterima iz sistema socijalen zaštite u okviru programa “Pomoć pomagačima” udruženja Sociativa.

Fokus:

Psihoterapija i savetovanje, grupni psihoterapijski rad, mentalno zdravlje pomagača, emocionalna inteligencija, rad na traumi, životne krize, depresija, anksioznost, roditeljstvo, osnaživanje.

Telefon: 063 8964624

E-mail: gordana.marcetic@sociativa.org.rs 

Irena Ristić

Irena Ristić

Profesionalna biografija:

Irena je istraživačica, umetnica i profesorka na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. 

Više informacija o radovima dostupno je ovde: 

www.irena-ristic.com
orcid ∙ research gate

Fokus:

Istraživanja generativnih procesa i imaginacije, mahom u opsegu kolektivnih, aktivističkih i metaumetničkih praksi.

Aleksandra Jeremić

Aleksandra Jeremić

Profesionalna biografija:  

Diplomirala je psihologiju na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Edukaciju iz psihodrame završila je na Institutu za psihodramu u Beogradu i stekla zvanje Psihodramske terapeutkinje.  

U okviru privatne prakse radi individualnu psihoterapiju i savetovanje, terapiju parova, i sa koleginicom Stanislavom Marjanović vodi psihodramsku grupu.

Ima bogato iskustvo u oblasti mentalnog zdravlja u okviru socijalnog i zdravstvenog sistema. Oblasti u kojima je radila su podrška pacijentima obolelim od malignih bolesti – decom, odraslima i starijima i njihovim porodicama, rad sa decom i mladima bez roditeljskog staranja, kao i sa izbegličkim porodicama i decom, podrška i unapređenje mentalnog zdravlja medicinskih radnika.

Organizovala je i vodila radionice na različite psihološke teme, držala promotivne iskustveno - edukativne psihodramske radionice u saradnji sa različitim udruženjima i ustanovama.

Stanislava Marjanović

Stanislava Marjanović

Psihodramska psihoterapeutkinja, dipl. spec. pedagoškinja.

Obavlja grupnu i individualnu psihoterapiju (sa elementima psihodrame) sa omladinom i odraslim osobama.

Vodi sa koterapeutkinjom poluotvorenu psihodramsku grupu u Beogradu.

Telefon: 064 66 10 702

Anna Kononenko

Anna Kononenko

Anna Kononenko je psihološkinja, psihodramska terapeutkinja, porodična konsultantkinja i art-terapeutkinja.

Voditeljka je kreativnih i edukativnih radionica u Porodičnom centaru zAnima u Beogradu. Bavi se individualnim i grupnim radom sa decom, predškolcima, školarcima, tinejdžerima. Konsultantkinja je za vrtiće i škole, praktičarka unikatne metode razvoja emocionalne inteligencije kroz igru i crtanje peskom, umetnica peščane animacije.

Voditeljka je poluotvorene psihodramske grupe studenata.

Trenutno je student na Swiss Core Energetics Institute/Core Development Walid Daw.

Telefon: 063 85-99-035

E-mail: anna@zanima.rs

Dr. Ekaterina M. Tyurina

Dr. Ekaterina M. Tyurina

Psihodramska psihoterapeutkinja i psihijatar, doktorka medicine koja ima veliko kliničko iskustvo u oblasti mentalnog zdravlja.

Završila je Samarski državni medicinski univerzitet u Rusiji.

Zvanje psihodramske psihoterapeutkinje stekla je u Institutu za psihodramu u Beogradu.

Od 2005. godine radi u oblasti mentalnog zdravlja, kao psihijatar i psihoterapeut za odrasle.

Bavi se mentalnim zdravljem i radi sa klijentima na poboljšanju kvaliteta njihovih života tokom poslednjih petnaest godina. Pomaže im u koordinaciji sa drugim zdravstvenim radnicima kako bi postigli pozitivne rezultate mentalnog zdravlja. Radi sa klijentima svih uzrasta koji dolaze iz različitih sredina i koji se suočavaju sa različitim poteškoćama. Često radi sa klijentima koji su odlučili da žive van zemlje svog rođenja i imaju problema da se prilagode svom novom okruženju.

Ima iskustva u vođenju individualne i grupne terapije, medicinskog savetovanja, kliničke procene, dijagnostike i lečenja.

Savetnica je za rehabilitaciju u Centru za rehabilitaciju žena sa bolestima zavisnosti Aventa u Kanadi. Pruža individualno i grupno savetovanje i pomaže klijentima pri ostvarenju željenih ciljeva.

 

Email: dr.ekaterinatyurina@gmail.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/ekaterina-tyurina-0874bb74/

Florian Kulla

Florian Kulla

Florian Kulla je klinička psihološkinja. Završila je edukaciju za psihodramsku psihoterapeutkinju pri Institutu za psihodramu u Beogradu 2014. godine.

U privatnoj praksi radi sa decom, mladima i porodicama u širokom spektru pitanja uključujući porodično obrazovanje, disciplinu i probleme komunikacije, roditeljstvo, samoupravljanje, mentalno zdravlje.

Trenutno je zaposlena u Albanskoj Asocijaciji za psihoterapiju.

Psihodramska je terapeutkinja za grupnu terapiju sa polaznicima psihodramske škole u Albanskoj Asocijaciji za psihoterapiju i Institutu za psihodramu u Beogradu.

Predavač je na predmetima “Razvojna psihologija” i “Art & Play Therapy” na fakultetu Društvenih nauka u Albaniji.

  1. godine bila je predsednica Albanske Asocijacije za psihodramu, 2014. godine članica Albanskog udruženja za psihoterapiju, a 2017. godine članica Izvršnog odbora i suosnivač Integrisane psihološke službe.
Entela Luadhi

Entela Luadhi

Entela je klinička psihološkinja i sertifikovana psihodramska psihoterapeutkinja. Nosilac je Evropskog sertifikata za psihoterapiju (ECP) i licencirani član Nacionalnog registra sertifikovanih albanskih psihoterapeuta.

Završila je psihologiju na Univerzitetu u Tirani (Albanija).

Više od 10 godina pruža psihološke i psihoterapijske usluge adolescentima i odraslima kroz grupne i individualne sesije koje pokrivaju sve probleme mentalnog zdravlja i psihičkih tegoba.

U Albaniji je trenutno zaposlena kao radnik za zaštitu dece.

U Sektoru civilnog društva (Tirana, Albanija) bila je koordinatorka projekta i menadžerka projekta za različite organizacije civilnog društva kao što su MEDPAK, World Vision i ADRA Albanija koje rade u oblasti prava dece i dece sa smetnjama u razvoju.

Telefon: +355 69 21 14 752

E-mail: entelaluadhi@gmail.com

Aurora Bushati

Aurora Bushati

Aurora je psihološkinja i psihodramska psihoterapeutkinja. Nosilac je Evropskog sertifikata za psihoterapiju (ECP), licencirani član Nacionalnog registra sertifikovanih albanskih psihoterapeuta i licencirani član Reda psihologa u Albaniji.

Završila je psihologiju na Univerzitetu u Tirani (Albanija).

Ima 10 godina iskustva u bolničkom okruženju i više od 8 godina iskustva u privatnoj psihoterapeutskoj praksi u individualnom i grupnom okruženju sa klijentima širokog spektra psiholoških problema i kliničkih poremećaja.

Radila je kao psihološkinja u pedijatrijskoj bolnici “Majka Tereza” u Tirani gde se bavila psihološkom i emocionalnom procenenom hospitalizovane dece i njihovih porodica I primenom psiholoških tehnika za smanjenje trauma.

 

Telefon: +355 69 24 16 668

E-mail: aurorabushati@gmail.com

Dalila Lekaj

Dalila Lekaj

Dalila je psihološkinja i sertifikovana psihoterapeutkinja. Zvanje psihodramske psihoterapeutkinje stekla je u Institutu za psihodramu u Beogradu 2017. godine i nosilac je Evropskog sertifikata za psihoterapiju (ECP). 

U privatnoj psihoterapeutskoj praksi ima iskustva u radu sa decom, omladinom i odraslima u širokom spektru problema, uključujući emocionalne poteškoće, autizam, smetnje u učenju, anksioznost, depresiju, OKP, poremećaj ličnosti i druge probleme mentalnog zdravlja.

Trenutno je zaposlena kao nastavnica psihologije u Medicinskoj školi "Luciano Motroni" u Prizrenu.

Radila je i kao psihološkinja u dnevnom centru za decu sa posebnim potrebama u Crnoj Gori. Bavila se individualnom i grupnom terapijom dece sa posebnim potrebama i savetovanjem roditelja.

Bila je angažovana na projektu „Ne učim bolje ili gore od tebe, ja samo učim drugačije" pri Opštinskoj direkciji za obrazovanje u Prizrenu. Svrha ovog projekta bila je obuka nastavnika osnovnih škola u vezi sa poremećajima učenja (disleksija, diskalkulija i disgrafija).

E-mail: dalilasinishtaj@gmail.com  

Simona Prosen

Simona Prosen

Simona je psihološkinja, psihodramska terapeutkinja i supervizorka, ECP.
Psihoterapiju radi u privatnoj praksi, s grupama i pojedincima: odraslim i adolescentima. Radeći deset godina u Psihijatrijskoj klinici u Ljubljani vodila je psihodramske terapijske grupe s različitim grupama pacijenata. Kao voditeljka modula sudeluje u edukaciji iz psihodrame u Sloveniji i u Hrvatskoj. Zaposlena je na Pedagoškom fakultetu Sveučilišta u Ljubljani.

https://www.drustvo-sinta.si/kontakt/

Email: simona_prosen@hotmail.com

Susie Taylor – počasna članica IPa
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Susie Taylor – počasna članica IPa

Susie Taylor (Suzi Tajlor), Birmingem, Velika Britanija dobitnica je Nagrade za životno delo koje dodeljuje Britanska psihodramska asocijacija (2003 - a Lifetime Achievement Award from the BPA).  

Tokom 34 godina bila UKCP licencirana psihodramska terapeutkinja i senior supervizorka, u okviru Britanske psihodramske asocijacije (British Psychodrama Association - BPA u kojoj je bila i suosnivačica (1984.godine).

Susie Taylor je na razne načine bila aktivna u oblasti mentalnog zdravlja, od 1975. do 1984. godine.  Od trenutka sticanja licence psihodramske terapeutkinje 1983. godine Susie vodi kliničku psihodramu sa grupama, radi individualno sa klijentima i kao supervizorka. Njen klinički rad obuhvata programe terapije u okviru Grendon zatvora (terapijske zajednice) - Grendon prison, kao i u NHS - Prison Service West Midlands. Radila je sa žrtvama seksualnog zlostavljanja u okviru crkvenih zajednica u Roman Catholic Brothers, Priests and Sisters.

Primenjivala je psihodramsku terapiju i u lečenju bolesti zavisnosti (alkoholizma),  u radu sa žrtvama zlostavljanja i u terapiji osoba sa poremećajima ličnosti.

U oblasti edukacije za psihodramske terapeutkinje i terapeute pripada pionirima psihodramskog obrazovanja u Velikoj Britaniji, ko-osnivanjem Britanske asocijacije za psihodramu (BPA) 1984.godine.  Gđa Taylor je bila i suosnivačica Oksfordske psihodramske grupe (Oxford Psychodrama Group). Godine 2008. osnovala je, zajedno sa kolegom Clark Baim-om, Birmingenski psihodramski institut (Birmingham Institute for Psychodrama), u kome je do 2018. godine i penzionisanja bila senior edukatorka i ko-direktorka.

Bila je suosnivačica Međunarodne psihodramske škole - Cross Cultural Training Days of Psychodrama, zajedno sa Vladimirom Miloševićem (Institut za psihodramu, Beograd), Oded Nave (Kivunim Institute of Psychodrama ana Group Work, Izrael), Piter Hejvortom (Peter Haworth -  Britanska psihodramska asocijacija- BPI). Ova škola je od 2002. godine okupljala edukantkinje, edukante, edukatore/ke, supervizore/ke iz Evrope, Izraela, a posebno sa područja bivše Jugoslavije sa ciljem razvoja psihodrame, međusobne razmene i učenja, kao i građenja mreže terapijskih zajednica prema filozofiji J. L. Morena. Seminari su se odvijali tokom decenije na različitim lokacijama - u Srbiji, Makedoniji, Velikoj Britaniji, Sloveniji, Izraelu, Hrvatskoj.

 

Susie Taylor je od početka 90- tih godina 20. veka pružila nemerljiv doprinos razvoju psihodrame u Srbiji i regionu - Jugoslovenske asocijacije za psihoterapiju (YUPA) tokom godina građanskog rata i izolacije. Doprinela je razvoju edukacije i prakse Instituta za psihodramu u Beogradu od osnivanja 2005. godine, kroz bezrezervnu profesionalnu i ličnu podršku, vođenje seminara, supervizija, predavanja i česte posete regionu. Tokom svih godine Susie Taylor je putovala držeći psihodramske edukativne grupe u Grčkoj, Finskoj, Jugoslaviji, kasnije Makedoniji, Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji, Crnoj Gori i Albaniji.

Susie Taylor je 2016. u Beogradu dobila status Počasne članice Insituta za psihodramu, kao izraz poštovanja, zahvalnosti  i prijateljstva.

Arife Veselaj, ECP

Arife Veselaj

Arife je psihološkinja i psihodramska terapeutkinja. Nosilac je Evropskog sertifikata za psihoterapiju (ECP). Završila je dvogodišnju edukaciju iz kognitivno bihejvioralne terapije (CBT).

Trenutno je zaposlena kao klinička psihološkinja na Institutu za forenzičku psihijatriju Kosova i bavi se psihološkom evaluacijom i individualnom i grupnom terapijom hospitalizovanih pacijenata. Radi i kao psihološkinja u Centru za zaštitu žena i dece gde pruža individualnu i grupnu psihoterapiju za decu i žene žrtve porodičnog nasilja.

Menadžerka je medicinskog i psihoterapisjkog centra “Labyrinth”. “Labyrinth”centar se bavi prevencijom zloupotrebe droga i alkohola i lečenjem zavisnosti od droga i alkohola.

Radila je kao lokalni konsultant za CoE (The Council of Europe) na regionalnom projektu Jačanje zatvorskih kapaciteta u rešavanju radikalizacije u zatvorima na Zapadnom Balkanu.

Telefon: 045 457 417

E-mail: arveselaj@gmail.com